اخبار > اجتماع حوزویان و دانشگاهیان

 


نهاد رهبری فسا
برای آگاهی از جدیدترین اطلاعیه‌ها و برنامه‌های دفتر نهاد، به کانال سروش ما بپیوندید:
@nahadfasa

جمالی زاده امام جمعه فسا در اجتماع دانشگاهیان و حوزویان این شهر:* 


مراد از وحدت حوزه و دانشگاه، یکی شدن آن دو، یا سلطه یکی بر دیگری یا کمرنگ کردن نقش یکی نسبت به دیگری نیست.
و از طرفی وحدت تنها یک شعار زیبا نبوده و نیست
 بلکه منظور، در کنار هم قرار گرفتن و هم‌افزایی و همفکری این دو نهاد علمی فکری معرفتی به عنوان مکمل، در راستای رسیدن به هدف مشترک که سعادت دنیا و آخرت جامعه بلکه بشریت است می باشد.
این معنا منافات با استقلال و حفظ مختصات و اقتضائات دو مجموعه ندارد.
حال باید با بررسی منصفانه و واقع بینانه ببینیم که تا چه اندازه، در این مدت چهل ساله با این همه همایش و هزینه و سخنرانی، در این راستا توانسته ایم گام برداریم؟

دانشجویان و طلاب و اساتید محترم از حال به بعد هر گونه درخواست ها و مطالباتی که دارند آزادانه به کارگروهی که در امور دانشگاهیان ستاد تشکیل شده مطرح و ارسال دارند تا از طریق کیان دانشگاه و حوزه و مسئولین شهرستان و استانی بلکه کشوری پیگیری شود و همه عزیزان در جریان نتایج و ثمراتش قرار گیرند.

در این مراسم که به مناسبت هفته وحدت حوزه و دانشگاه به همت امور دانشگاهیان ستاد نمازجمعه در دفتر امام جمعه برگزار شده بود ؛ مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ، رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشكي، آزاد، دولتی، پیام نور، فنی کشاورزی و جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها، مدیران مدارس علمیه جواد الائمه علیه‌السلام، امام مهدی عجل الله تعالی فرجه ، سفیران هدایت و فاطمیه ، جمعی از اساتید و طلاب حضور داشتند.
 جناب آقایان دکتر فرجام از اساتید هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی، دکتر مهدی مدندوست به نمایندگی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رنجبر به نمایندگی از دانشگاه پیام نور،
حجج اسلام آقایان ابراهیم هادءیی از مدرسه علمیه سفیران، محمد علی بنایی از مدرسه علمیه امام مهدی عجل الله تعالی فرجه ،حمید اصلاحی از مدرسه علمیه جوادالائمه علیه‌السلام و خانم‌ها حسین زادگان دانشجوی رشته پزشکی و راستی کردار از مدرسه علمیه فاطمیه و جمعی دیگر به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

رئوس مطالب مطرح شده توسط ایشان عبارت است از: 

- اهمیت ایجاد انگیزه بین دانشجویان و طلاب.
- تضمین آینده شغلی دانشجویان.  
- ایجاد سراهای نوآوری
- حرکت بسوی دانشگاه های کارآفرین 
 - ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه و توجه به این نکته که یکی از اهداف اصلی دشمن جدایی اینهاست  
- استفاده هرکدام از مراکز دانشگاهی و حوزوی از ظرفیت های همدیگر
- اتحاد مراکز فکر، اندیشه، تصمیم‌گیری

 

جدیدترین اطلاعیه‌ها و برنامه‌های دفتر نهاد در کانال سروش:
ارتباط با مدیر اجرایی: @hashemi_nahad

تاریخ انتشار: 1398/10/11|گروه خبری: اخبار, خبر مهم, گزارش تصویری, اخبار شهرستان|تعداد بازدید: 879| نسخه چاپي| ارسال به دوست

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: