اخبار > جلسه آموزشی گروه معارف با حضور مسئول نهاد و معاون آموزشی + تصاویر

 


نهاد رهبری فسا
برای آگاهی از جدیدترین اطلاعیه‌ها و برنامه‌های دفتر نهاد، به کانال سروش ما بپیوندید:
@nahadfasa

روز گذشته جلسه آموزشی گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی فسا با حضور مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، معاونت آموزشی و اساتید گروه معارف برگزار شد.

در این جلسه که در سالن روزبهان دانشگاه برگزار شد، ابتدا حجت الاسلام عابدی، مسئول نهاد رهبری دانشگاه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون دروس معارف، سخنانی را در اهمیت این دروس بیان کردند.

وی در ادامه با برشمردن بخشی از مشکلات آموزشی ترم های قبل در بخش معارف همچون تعداد زیاد دانشجویان در هر کلاس، اختلاط دانشجویان دختر و پسر و رعایت نشدن برخی قوانین آموزشی، از اقدامات دفتر نهاد برای حل این مشکلات سخن گفتند. ایشان با بیان اینکه در ترم آینده ضمن رعایت استاندارد جمعیتی در کلاس های معارف، این کلاس ها در ساعات مناسبی برگزار خواهد شد، از همکاری معاونت آموزشی و دکتر عسکری ریاست دانشگاه در حمایت از گروه معارف تقدیر نمودند.

در ادامه جلسه دکتر کوهپایه معاون آموزش دانشگاه ضمن استقبال از برگزاری این جلسات، ابراز امیدواری کرد که در آخر ترم نیز جلسه ای جهت بررسی وضعیت آموزشی گروه معارف برگزار گردد تا نقاط قوت و ضعف اقدامات صورت گرفته مورد بازبینی قرار گیرد. ایشان خطاب به اساتید گروه معارف، سخت گیری آزمون"، "نظم در برقراری کلاس ها" و "جدیت" را سه اصل مهم آموزشی برشمردند که با رعایت آن، حداکثر بهره وری از دروس انجام خواهد گرفت.

همچنین مهندس وردیان مدیر آموزشی دانشگاه نکاتی پیرامون قوانین آموزشی که عدم رعایت آنها در ترم های قبل مشکلاتی را در پی داشته، بیان نمودند.

بخش دیگر جلسه به برنامه های جدید آموزشی در گروه معارف اختصاص داشت که طی آن حجت الاسلام عابدی به شرح آن پرداختند. ایشان در ابتدا سامانه آموزش مجازی دانشگاهیان دفتر نهاد را معرفی نمودند و از اساتید گروه معارف درخواست داشتند تا بخشی از نمره پژوهشی دروس معارف را منوط به شرکت دانشجویان در دوره های آموزشی مجازی وِیژه دروس معارف کنند. همچنین ایشان توضیحاتی را پیرامون تکنیک "تدریس نیازمحور" بیان کردند که بنا شد در جلسه ای مجزا پیرامون مباحث اجرایی آن صحبت شود.

برگزاری کرسی های آزاداندیشی در کلاس های دروس معارف از دیگر مواردی بود که حجت الاسلام عابدی مطرح کردند و از اساتید درخواست نمودند تا با بررسی کمی و کیفی آن، برنامه ریزی لازم را برای چگونگی اجرا شدن این امر در ترم آتی انجام دهند.

در پایان جلسه نیز هر یک از اساتید به بیان نقطه نظرات خود پیرامون مسائل مطرح شده در جلسه پرداختند.

جلسه گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی فسا

جلسه گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی فسا

جلسه گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی فسا

جلسه گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی فسا

جلسه گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی فسا

جلسه گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی فسا

جدیدترین اطلاعیه‌ها و برنامه‌های دفتر نهاد در کانال سروش:
ارتباط با مدیر اجرایی: @hashemi_nahad

تاریخ انتشار: 1395/11/06|گروه خبری: اخبار, خبر مهم, گزارش تصویری|تعداد بازدید: 326| نسخه چاپي| ارسال به دوست

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: