اخبار > 7 نکته از 7 آبان؛ بیایید وطن‌پرست باشیم!

 


نهاد رهبری فسا
برای آگاهی از جدیدترین اطلاعیه‌ها و برنامه‌های دفتر نهاد، به کانال سروش ما بپیوندید:
@nahadfasa

1️- کوروش کبیر، نخستین شاه هخامنشی است که در  حدود 5 قرن قبل از میلاد مسیح به مدت سی سال فرمانروای بخش عظیمی از آسیا بوده است.

2️- در برخی تفاسیر  آمده است که منظور قرآن از #ذوالقرنین، همان کوروش میباشد که علامه طبابایی و آیت‌الله مکارم شیرازی این موضوع را از نظریات نسبتا برتر درباره ذوالقرنین دانسته اند.

3- نه در تقویم ملی و نه در تقویم جهانی، روزی بنام #روز_کوروش ثبت نشده است. تنها مورد ثبت شده در تاریخ در این رابطه، روز 29 اکتبر؛ روز ورود کوروش به بابل و #آزادی_یهودیان می‌باشد!

4- در سده اخیر و با همه‌گیر شدن فضای مجازی، فضا برای تحریف و و تمسخر تاریخ و بزرگان فراهم شده است که متاسفانه بخش زیادی از مردم ناخواسته و نادانسته، این موضوع را گسترش میدهند؛ #پروفوسور_سمیعی، #دکتر_شریعتی و البته کوروش کبیر افرادی هستند که بیشترین تحریف ها و سخنان ساختگی به آنان منتسب داده شده است(داغ ترین مورد، پست اینستاگرامی علی کریمی است که سخن شکسپیر را به نقل از کوروش منتشر کرده است!)


5️- کشور ما بدلیل جایگاه استراتژیک منطقه ای خود، همواره در معرض چنگ‌اندازی بیگانگان بوده و  هست؛ از زمان کوروش کبیر تا همین الانِ الان! و تنها راه مقابله با این دست‌اندازی‌ها؛ #اتحاد و همدلی مردم است؛ که متاسفانه روز 7 آبان با  فعالیت گسترده رسانه های حرفه ای معاند، به یکی از روزهای تفرقه‌انگیز قومی و نژادی و مذهبی بدل شده است.

6️- داشتن حس وطن‌دوستی و بزرگداشت نیاکان، امری نیست که کسی با آن مخالفت کند؛ اما متأسفانه در چند سال اخیر عده ای روز 7 آبان را به روز #نژاد_پرستی ایرانیان بدل کرده اند و به تحقیر سایر نژاد ها میپردازند؛ همانی که عرب جاهلیت میگفت! همان کاری که یهود میکند! همانی که #ترامپ میگوید!

7- ای کاش همه ما، وطن‌پرستی را نه در استوری اینستاگرام؛  که در عمل ثابت میکردیم...
مثل آن کارآفرینی که باری از دوش دولت در اشتغال‌زایی برمیدارد، یا جهادگرانی که به دورافتاده ترین نقاط کشور میروند و  محرومیت‌زدایی میکنند یا مردمی که برای دوام چرخ تولید کشور، کالای داخلی استفاده میکنند یا آن "سربازانی" که از زندگی و زن و بچه خود میگذرند و برای خاک این کشور "سر" خود را میدهند...
بیایید وطن‌پرست باشیم... اما در عمل!

جدیدترین اطلاعیه‌ها و برنامه‌های دفتر نهاد در کانال سروش:
ارتباط با مدیر اجرایی: @hashemi_nahad

تاریخ انتشار: 1396/08/08|گروه خبری: یادداشت|تعداد بازدید: 621| نسخه چاپي| ارسال به دوست

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: