اخبار > کارگاه آموزشی عفاف و حجاب در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

 


نهاد رهبری فسا
برای آگاهی از جدیدترین اطلاعیه‌ها و برنامه‌های دفتر نهاد، به کانال سروش ما بپیوندید:
@nahadfasa

به گزارش دفتر نهاد رهبری دانشگاه به نقل از مفدا، کارگاه آموزشی عفاف و حجاب به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار گردید.

در اولین روز از کارگاه، حجت الاسلام والمسلمین راهوار، مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا ضمن خوشامد به حاضرین بیان داشت: این کارگاه های آموزشی با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و حفظ کرامت زن برگزار می شود.

وی ضمن نظرسنجی از حاضرین در خصوص اهمیت و تعریف عفاف و حجاب افزود: در وهله اول ما باید تعریف درستی از عفاف و حجاب را بدانیم تا بتوانیم آن را به صورت صحیح به دیگران انتقال دهیم.

وی ادامه داد: در تمام نهادهای اجتماعی مهمترین و اصلی ترین نهاد، نهاد خانواده است، لذا توجه به اصل عفاف و حجاب در اجتماع اهمیت وافری دارد.

حاج آقا راهوار در ادامه به نکاتی که در فرهنگ سازی اصل عفاف و حجاب دخیل هستند، اشاره کرد و افراد حاضر در جلسه به ارائه نظرات و پشنهادات خود پرداختند.

دومین روز از کارگاه آموزشی عفاف و حجاب با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عابدی، سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با حضور آقای دکتر مجتبی فرجام، معاون تحقیقات و فناوری، تعدادی از اساتید و کارمندان دانشگاه در سالن حکمت ۱ برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین عابدی، در ابتدای سخنان خود به بیان نکات ریشه ای و مقدمه ای بر تعاریف عفاف و حجاب پرداختند.

ایشان ضمن اشاره به نظریه های مختلف در خصوص حیا، در خصوص زیر ساخت های دخیل در امر عفاف و حجاب سخنان خود را ادامه دادند و تاکید داشتند: آشنایی با اصول زیرساختی در اصل عفاف و حجاب حایز اهمیت است و می بایست عوامل عفاف زدایی نیز شناخته شود که این عوامل ارزش های عفاف و حیا را به ناهنجار تبدیل می کنند.

سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه مباحث خود به ترویج عفاف و حجاب اشاره داشتند و خاطر نشان کردند: در جوامع امروزی که ما شاهد همه جانبه تکنولوژی هستیم، لذا باید روش های گسترش عفاف را درک کنیم و از آن بهره گیریم.

در اختتامیه جلسه، افراد شرکت کننده، به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

کارگاه عفاف و حجاب دانشگاه علوم پزشکی فسا

 

 

جدیدترین اطلاعیه‌ها و برنامه‌های دفتر نهاد در کانال سروش:
ارتباط با مدیر اجرایی: @hashemi_nahad

تاریخ انتشار: 1396/10/27|گروه خبری: اخبار|تعداد بازدید: 139| نسخه چاپي| ارسال به دوست

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: