اخبار > دکتر علی باقری کنی در نشست انقلابیون جوان با جمعی از دانشجویان به تبادل نظر پرداختند

 


نهاد رهبری فسا
برای آگاهی از جدیدترین اطلاعیه‌ها و برنامه‌های دفتر نهاد، به کانال سروش ما بپیوندید:
@nahadfasa

به گزارش دفتر نهاد رهبری، نشست انقلابیون جوان که در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار گردید با استقبال خوب دانشجویان همراه بود. حجت الاسلام عابدی مسئول دفتر نهاد رهبری و دکتر نقدی معاونت دانشجویی دانشگاه نیز حضور داشتند و دکتر علی باقری در این مراسم به سخنرانی پرداخت.

دکتر باقری با بیان این که از زمان انقلاب صنعت هایی مثل انرژی هسته ای و قدرت موشکی ایران به طور چشمگیری پیشرفت کرده اند بیان داشت:« علت پیشرفت صنعت هسته ای و موشکی تفکر انقلابی پشت آن است و اگر صنعتی مثل خودروسازی نه تنها درجا نمانده بلکه پسرفت هم داشته به دلیل تفکر تکنوکراتی است.»

وی همچنین در مورد برجام گفت:« تعطیل کردن الی الابد تاسیسات هسته ای یک دستاورد نیست و نتیجه ی تفکر غیر انقلابی است.»

ایشان همچنین تصریح کرد :« برای ما باعث تاسف است که هرچه در مذاکرات برجام پیش رفتیم ، بیشتر امتیاز دادیم وکمتر امتیاز گرفتیم. در برجام بیش از 50 منفذ برای دسترسی به تاسیسات نظامی گذاشته ایم.»

در مورد نقایص برجام ایشان همچنین افزود:« در برجام 30 کلمه ی مبهم وجود دارد. همچنین از حدود 100 حقی که خودمان از خودمان سلب کرده ایم 20 مورد ابدی است و 18 مورد آن بدون محدوده زمانی است.»

در ادامه ایشان که مواضع صریحی علیه برجام و دولت کنونی داشت اذعان داشت:« این دولت تعمد دارد که بگوید من انقلابی نیستم.»

از منظر وی برجام نه مقبول است، نه مطلوب است و نه معمول. وی همچنین اضافه کرد :« برجام مورد تایید قطعی هیچ نهاد و مرجعی در ایران نیست :چه مجلس چه شورای تشخیص مصلحت نظام و چه حتی رهبری. چرا که هر کدام سند برجام را به شرایطی قبول داشتند و لیکن هیچ کدام از آن شرط ها اجرایی نشد.»

در ادامه نیز حضار به بیان سوالات خود به صورت کتبی و شفاهی پرداختند که دکتر باقری به هر سوال به صورت کامل جواب دادند. وی همچنین در پاسخ به یکی از سوالات نماینده انجمن اسلامی دانشگاه مبنی بر رشد اقتصادی %8 دولت کنونی گفت:« رشد مورد نظر فقط مربوط به فروش نفت است در حالی که رشد اقتصادی کلی هم اکنون %1- است.»

این گردهمایی که بیش از زمان مورد نظر به طول انجامید سرانجام با قرعه کشی جوایزی برای حضار پایان یافت.

جدیدترین اطلاعیه‌ها و برنامه‌های دفتر نهاد در کانال سروش:
ارتباط با مدیر اجرایی: @hashemi_nahad

تاریخ انتشار: 1396/01/29|گروه خبری: اخبار, خبر مهم, اخبار دانشگاه|تعداد بازدید: 395| نسخه چاپي| ارسال به دوست

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: