اخبار > سومین دوره کارگاه آموزشی احکام شرعی بیماران در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

 


نهاد رهبری فسا
برای آگاهی از جدیدترین اطلاعیه‌ها و برنامه‌های دفتر نهاد، به کانال سروش ما بپیوندید:
@nahadfasa

به گزارش وب دا؛ کارگاه آموزشی احکام شرعی بیماران به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، ستاد اقامه نماز دانشگاه و با همکاری روابط عمومی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) و با هماهنگی ستاد اقامه نماز استان در محل  سالن بعثت دانشگاه برگزار شد.

دکتر مجید نقدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن اشاره به اهمیت برگزاری این کارگاه آموزشی اظهار داشت: اگر هر یک از ما در انجام کارهایی که در جهت خدمت رسانی به همنوع انجام می دهیم به موازین شرعی و احکام دینی نیز توجه کنیم، حقیقتا حلاوت آن را در دل احساس خواهیم کرد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حسینی نماینده ستاد اقامه نماز استان و مدرس این کارگاه در خصوص احکام شرعی بیماران و اهمیت آن در محیط‌های بالینی مطالبی بیان داشت.

حجت الاسلام حسینی گفت: مسایل دینی و شرعی آمیخته با زندگی انسان‌هاست، لذا توجه به این قبیل مسایل در محیط‌های بالینی(بیمارستانها و مراکز بهداشتی درمانی) از ارکان اساسی می‌باشد که برای بیماران نیز حایز اهمیت است.

وی  خاطرنشان کرد: معنویت درمانی عامل موثری در درمان اضطراب بیمار است و پرستار با رفتار خود می تواند روحیه خداباوری بیمار را تقویت کند.اگر روحیه توحیدی بشر تقویت شود، هم از خوشی ها لذت می برد و هم از رنج ها.

حجت الاسلام حسینی در خصوص روحیه بخشیدن به بیمار، مریض داری، اهمیت نماز، انواع وضو نیز به بیان نکاتی ضروری پرداخت.

در حاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی طی نشست صمیمانه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا و نماینده ستاد اقامه نماز استان فارس، پیرامون مباحثی مهم از قبیل پژوهش در نماز، گسترش پژوهش در احکام دینی و مرتبط با فضاهای بالینی، پرمحتوا نمودن بسته های بیمارستانی بیماران و بسته های فرهنگی  بحث و بررسی گردید.

گفتنی است در پایان نیز به افراد شرکت‌کننده در کارگاه گواهی آموزشی اعطا شد.

جدیدترین اطلاعیه‌ها و برنامه‌های دفتر نهاد در کانال سروش:
ارتباط با مدیر اجرایی: @hashemi_nahad

تاریخ انتشار: 1396/06/12|گروه خبری: اخبار دانشگاه|تعداد بازدید: 158| نسخه چاپي| ارسال به دوست

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: