اخبار > اولین نشست استانی کتاب خوان پزشکان در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد.

 


نهاد رهبری فسا
برای آگاهی از جدیدترین اطلاعیه‌ها و برنامه‌های دفتر نهاد، به کانال سروش ما بپیوندید:
@nahadfasa

به گزارش وب دا؛ در ادامه برگزاری سلسله نشست های استانی کتاب خوان، نشست کتاب خوان پزشکان با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، مدیر کل اداره کتابخانه های استان فارس، معاونین توسعه، مدیریت و منابع و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان و جمعی از پزشکان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی فسا در سالن اجتماعات معاونت غذا و داروی این دانشگاه برگزار گردید.

مهندس سلیمان کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان فسا بیان داشت: دین ، فرهنگ و تاریخ ما، انس و الفتی دیرینه و همیشگی با کتاب و کتاب خوانی دارد.

کرمی افزود: تجربه جهانی نشان می دهد که رشد و توسعه تمدن ها ریشه در رشد فکری و فرهنگی هر جامعه دارد و بدون ترویج فرهنگ کتاب خوانی در جوامع نمی توان به رشد هیچ تمدنی امیدوار بود.

فرماندار ویژه شهرستان گفت: وضعیت عضویت در کتابخانه ها و میزان زیربنای واحدهای کتابخانه ای در سطح شهرستان مطلوب نیست و تا شاخص استانی فاصله داریم و این امر زیبنده شهرستان فسا با آن همه سابقه فرهنگی طولانی و برخوردار از علم و ادب نیست.

وی اظهار داشت: برگزاری نشست های کتاب خوان در سطوح مختلف و استانی به میزباین شهرستان در ارتقاء سطح فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بسیار تاثیرگذار است.

دکترمنوچهری سرپرست اداره کل کتابخانه های استان فارس در این نشست ضمن قدردانی از حضور و همراهی مسوولان شهرستان فسا در امور کتابخانه‌های عمومی، برگزاری نشست کتاب‌خوان پزشکان در روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی و در ایام مبارک دهه ولایت را به فال نیک گرفت و اظهار داشت: نشست‌های کتاب‌خوان، نشست‌های به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده است که در دو سال گذشته به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شده است.

سرپرست اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی فارس از برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان در سطوح مدرسه‌ای، کتابخانه‌ای و تخصصی یاد کرد و گفت: از ابتدای امسال سه نشست کتاب‌خوان تخصصی در استان برگزار شده است که دو نشست کتاب‌خوان «شعر» و «رسانه» در شیراز و نشست کتاب‌خوان پزشکان نیز به میزبانی فسا برپا شده است.

محمد حسین فیروزی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا نیز در این نشست با اشاره به همکاری مطلوب دانشگاه علوم پزشکی فسا با مجموعه کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، بیان کرد: برگزاری نشست کتاب‌خوان تخصصی پزشکان یکی از سه‌گانه‌ فعالیت‌های فرهنگی و کتابخوانی  است که در این شهرستان به کمک دانشگاه علوم پزشکی برگزار شده است؛به طوریکه پیش از این در سال 1394 اولین نشست کتاب‌خوان شهرستان فسا با همکاری این مجموعه برگزار شد و در سال 95 نیز اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با کمک دانشگاه علوم پزشکی آیین رونمایی از کتاب‌های آیت‌الله دکتر احمد بهشتی را برگزار کرد.

او در ادامه ضمن اینکه خواندن مجموعه اشعار «شعر بیقراری» سروده شهید علیرضا فیروزی را پیشنهاد کرد، گفت: شهید علیرضا فیروزی از شهیدان برجسته کشور وشهید شاخص هنرمندان فارس در سال 96 است،اما متأسفانه هنوز اقدامی در شأن این شهید صورت نگرفته است.

در این جلسه که اولین نشست تخصصی کتاب خوان شهرستان فسا می باشد، دکترفرجام معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی فسا، دکترصدیق رحیم آبادی متخصص طب سنتی و عضو هیات علمی دانشگاه و دکتراقبال پزشک عمومی به معرفی و نقد و بررسی کتاب های مورد نظر پرداختند.

گفتنی است در این مراسم از خانواده های شهید علیرضا فیروزی و شهید عزیزاله حیدری شهدای دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تقدیر بعمل آمد.

جدیدترین اطلاعیه‌ها و برنامه‌های دفتر نهاد در کانال سروش:
ارتباط با مدیر اجرایی: @hashemi_nahad

تاریخ انتشار: 1396/06/15|گروه خبری: اخبار دانشگاه|تعداد بازدید: 229| نسخه چاپي| ارسال به دوست

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: