جلسه هجدهم
 

 

هجدهمین نشست هم اندیشی استادان           

موضوع جلسه : بصیرت افزائی استادان با الهام از سیره امام حسین (ع)

 تاریخ جلسه : 27/2/95  مکان جلسه : مسجد رسول اکرم (ص) دانشگاه علوم پزشکی فسا         

 ساعت:   19

 رئیس جلسه : حجة الاسلام والمسلمین دکتر محمدحسین رجائی    

  دبیر جلسه : دکتر عباس عبداللهی

 

 

 

جلسه با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید.پس از برگزاری مراسم مولودیه خوانی به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر (ع) ، حجة الاسلام والمسلمین دکتر رجائی (مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری) پس از عرض خیرمقدم و خوشامدگوئی به اساتید ومدعوین محترم با توضیحاتی درمورد مورد بحث نشست ، جلسه را آغاز نمودند .


شرح جلسه:

   در ابتدا دکتر رجائی معنا و مفهوم واژه بصیرت و بصیرت افزائی بصورت کامل شرح دادند و اظهار داشتند که بصیرت یعنی بینائی قبی و علمی ، انسان ها در اکثر زمینه ها آگاهی علمی دارند اما بصیرت ندارند . بصیرت یعنی استفاده بهینه از داده ها و علومی که انسان کسب کرده است .

   نکات برجسته ی مورد بحث در جلسه که توسط دکتر رجائی مطرح گردید به شرح زیر بود :

·        بصیرت و بصیرت افزائی

·        بصیرت افزائی با الهام از سیره  امام حسین (ع)

·        نفوذ و استحاله و تهاجم فرهنگی در فضای مجازی

·        مطالبات و دغدغه های فرهنگی دانشگاهیان

·        مدلینگ در فضای مجازی

·        شخصیت حضرت علی اکبر(ع) (جلسه همزمان با فرارسیدن میلاد حضرت علی اکبر(ع) برگزارگردید)

·        بحث پیرامون هیئات مذهبی

   دکتر رجائی هریک از نکات فوق الذکر را بصورت کامل تشریح کرده و از اساتید و مدعوین خواستند تا نقطه نظرات و عقاید خود را در این باره شرح دهند.

   ایشان پیرامون شرکت اساتید در جلسات هم اندیشی که مکرر برگزار می گردد اظهار داشتند یکی از راه های بصیرت افزائی و دانش افزائی استادان و پزشکان که باعث رشد فکری آنها می شود و آنها را به رتبه های بالاترارتقاء می دهد ، شرکت فعال و مداوم آن ها در جلسات هم اندیشی استادان است و یکی از مهمترین برنامه های شورای هم اندیشی استادان بحث ارتقاءهیئات مذهبی است در ادامه ایشان به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت علی اکبر (ع) پیرامون شخصیت این اسوه نمونه تاریخ اسلام سخنرانی شایسته ای را ایراد نمودند.

 

   این جلسه با حضور مهمان ویژه ای نیز همراه بود . ایشان سردار سلیمانزاده از سرداران برجسته اطلاعات و عملیات سپاه پاسداران و از نیروهای اعزامی به سوریه بودند. سردار سلیمانزاده پس از تبریک اعیاد شعبانیه پیش رو و تجلیل از مقام شهدا و شهدای گمنام و مدافع حرم اوضاع داخلی جنگ سوریه را بطور کامل شرح داده و خدمات ارائه شده توسط نیروهای اعزامی سپاه پاسداران در کشور سوریه را تا حدودی شرح دادند و مدعوین سوالات خود را درمورد شرایط فعلی کشور سوریه و جنگ داخلی این کشورمطرح نمودند و ایشان توانستند اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیار حاضرین قرار دهند .

   پس از آن با حضور اعضای محترم دفتر هم اندیشی و اعضای هیأت مذهبی علی اکبر (ع)، ریاست بیمارستان ولیعصر(عج) ، معاونت محترم فرهنگی دانشجوئی و کلیه اساتید حاضر در جلسه از تندیس این هیأت رونمائی شد . شایان ذکر است که هیأت مذهبی حضرت علی اکبر (ع) در تاریخ 20/3/93 با همت دفتذ نهاد رهبری دانشگاه تأسیس گردید .

   سپس از از سه تن از استادان برجسته و فعال دفتر نهاد استاد همایونفر ، استاد باقری و استاد امیرخانی با اهدا هدیه نفیس تجلیل گردید.

  پس از آن جلسه با تجلیل و تقدیر از 10 تن از کارگران نمونه دانشگاه با اهداء کارت هدیه به پایان رسید . و دکتر رجائی از کلیه حضار و اساتید و اعضای هیأت مذهبی علی اکبر (ع) که در جلسه شرکت نمودند تقدیر و تشکر کردند و اظهارداشتند که این هیأت مذهبی متعلق به خود شماست انشاا... که این هیأت در دانشگاه همیشگی و پایدار و فعال باشد .

 

 

 

 

پیوندها

 

سایت حضرت آیت الله خامنه ای - kamenei.ir

دانشگاه علوم پزشکی فسا

کانال سروش دانشجویان علوم پزشکی فسا

آموزش مجازی
ثبت نام ازدواج دانشجویی